В Україні відзначають День вишиванки: традиції свята

16.05.2019 12:15
Распечатать новость Уменьшить шрифт Увеличить шрифт
В Україні відзначають День вишиванки: традиції свята

Щороку у третій четвер травня у нашій країні традиційно відзначають День вишиванки, цьогоріч свято припало на 16 травня, інформує replyua.net. Для нашого народу вишиванка є могутнім символом родинного благополуччя, а саме свято вишиванки покликане символізувати єдність нації.

Цього дня прийнято влаштовувати марші вишиванок у кожному куточку України.

Ініціатором акції Всесвітній день вишиванки в 2006 року стала Леся Воронюк, студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. А спонукала її запропонувати ідею святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він постійно надягав на пари, як і багато інших студентів. У зв’язку з цим Леся вирішила запропонувати одногрупникам і студентам вибрати один день і всім разом одягнути вишиванки.

Зауважимо, що спочатку вишиванки одягли кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Проте минуло кілька років, і свято набуло статусу всеукраїнського, у ньому почали брати участь представники української діаспори по всьому світу і просто прихильники України.Теги: Донбасс, праздник, вышиванка, традиции
    • Очаровательная Николь Кидман превратилась в другую знаменитую киноблондинку (ВИДЕО) Очаровательная Николь Кидман ...
    • Оскар-2014: лучший фильм года - "12 лет рабства" (ВИДЕО) Оскар-2014: лучший фильм года - ...
    • Сексуальная Навка и её мужчины приготовили новые трюки!  Сексуальная Навка и её мужчины ...
    • Топ-50 суперголов лучшего футболиста мира! Топ-50 суперголов лучшего ...

Вверх